Ciekawe nowinki na temat kantora internetowego.

Ciekawe nowinki na temat kantora internetowego.

10 kwietnia 2017 0 przez Gargamel115

kantor internetowy

Przelewy zagraniczne są coraz bardziej modne. Ma z nimi styczność każda osoba, która pracuje przez Internet, używając zagranicznych portali. Po pewnym czasie nagromadzi się nam większa suma w dolarach, euro albo znacznie innym nominale, którą chcemy wypłacić na prywatne konto bankowe. Jeżeli mamy rachunek walutowy na identyczną dewizę, jaką mamy otrzymać, mamy problem z głowy. Na nieszczęście nie każdy może pochwalić się przynależnością do tego typu usługi. Instytucje finansowe za konta walutowe biorą ogromne prowizje przede wszystkim, gdy z konta nie korzystamy prawie nigdy. Nie rozwiązuje to też problemu wymiany zagranicznej waluty na złotówki, aby móc skorzystać z niej w Polsce. Co wtedy zdziałać?

kantor internetowy

Warto wiedzieć, że jest taka instytucja jak kantor internetowy. Innymi słowy specjalny serwis, często należący do któregoś banku czołowego na polskim rynku, który oferuje sprzyjające stawki w przeliczaniu i wymianie waluty. W kantorze należałoby się uprzednio zarejestrować – cała ta procedura przypomina składanie wniosku o rachunek rozliczeniowy w banku. Sprawdzenie danych odbywa się przelewem, lub będzie wymagana wizyta w placówce samego kantoru (albo banku, który go prowadzi). Kiedy już wszystko mamy uregulowane, przydzielony zostaje nam specjalny numer konta. Jeśli dokonamy na niego przelewu zza granicy, pieniądze trafią do kantoru. Potem zarządzamy wymianę ich na polską walutę, oraz wykonujemy przelew na prywatny rachunek rozliczeniowy.

W porządku, ale jakie plusy ma internetowy kantor? Po pierwsze idzie o finanse. Przelew zagraniczny do polskiego banku na rachunek złotówkowy obarczony jest dużą ilością prowizji za przewalutowanie. Jeśli nie będziemy mieli do wypłacenia sporych funduszy, może się okazać że cała zabawa będzie nieopłacalna. Jeśli aczkolwiek skorzystamy z usług kantoru internetowego, omijamy większość wspomnianych prowizji. Nie można nie zwrócić uwagi także kursu walutowego, jaki w bankach przeważnie jest na niesłychanie kiepskim pułapie. W internetowym kantorze możemy natomiast liczyć na wymianę pieniędzy po niezwykle interesujących stawkach.