Ciekawe wiadomości na temat kun na poddaszu.

Ciekawe wiadomości na temat kun na poddaszu.

19 maja 2017 0 przez Gargamel115

Jednym z częstych, niemniej jednak nieproszonych domowników, który pojawia się w domach jednorodzinnych jest łagodne zwierzątko futerkowe- kuna. Na ryzyko jej towarzystwa wystawieni są zwłaszcza posiadacze nieruchomości ulokowanych w sąsiedztwie lasów bądź pól. To względnie niewielkich formatów zwierzak decyduje się wybrać niesłychanie często na punkt swojego zakwaterowania wolne od wilgoci poddasza, na których tworzy siedliska a także traktuje jako osobiste terytorium. Niedogodność nieproszonego domownika przejawia się na przykład poprzez hałasy, które wywołuje, aczkolwiek główny problem polega na tym, że notorycznie nadgryza kable, przeróżne instalacje oraz jest w stanie zaszkodzić fasady budynku. Kolejnym problemem są wydzielające niezmiernie nieprzyjemny odór odchody kuny, który jest bardzo ciężki do pozbycia się.

Najlepsze sposoby ochrony przed drapieżnikami

Kuna na poddaszu

Kuna na poddaszu nie musi przecież symbolizować obowiązku dozgonnego akceptowania jej obecności. Z racji tego, że jest zwierzęciem chronionym trzeba obrać takie metody jej wyeliminowania, które nie wyrządzą jej szkody. Jako najważniejszy sposób na kunę dopuszcza się przede wszystkim oczyszczenie strychu lub poddasza z każdej rzeczy która stanowiłaby dla niej jedzenie – przykładowo myszy, szczurów lub ptaków, a także owoców. Nie wcześniej niż po odcięciu jej od pożywienia trzeba skorzystać z innych metod, choćby zakup klatki, do której powinno się ją zwabić przez podstawienie jej jedzenia. Złapaną kunę należy zawieźć do najbliższego lasu. Wolno dodatkowo skorzystać z metod, które stosuje się na ptaki- tj. uszczelnienie okien oraz kratek wentylacyjnych, bądź założenie na rynny „kolczatek”, które utrudnią jej wstęp do pomieszczenia. Można także wykorzystać elektroniczne przyrządy, które emitują ultradźwięki, które przepłoszą kuny. Do ekonomicznych metod można także dodać rozsypanie na strychu psich odchodów.

Niezależnie od metody, którą obierzemy, należy zdecydowanie nie zapominać o tym, że kun nie jest dozwolone zabijać. Jej obecność może być ogromnie kłopotliwa , aczkolwiek jest niemało metod na jej wyeliminowanie, zaczynając od wyznaczonych wcześniej.