Ciekawostki w kwestii krakingu.

Ciekawostki w kwestii krakingu.

14 kwietnia 2017 0 przez Gargamel115

Czy wiec co to jest słowo kraking? Jeżeli ten termin nie jest Wam znany, a potrzebujecie zrozumieć podstawowe wiadomości zapraszam do zapoznania się z całym tekstem.
Najlepiej zacznijmy od książkowej formułki . Kraking jest procesem przemysłowym, w czasie jakiego dochodzi do rozpadu ciężkich części węgla, smoły węglowej oraz ropy naftowej. Jest to stwierdzenie niezwykle ogólne.

Jakie właściwe metody wymiany rury zamówić

kraking

Teraz chciałabym zobrazować regułkę, jaka przedstawia kraking z punktu widzenia chemicznego. Jest to proces technologiczny, który polega na rozdzieleniu dużych cząstek węglowodorów na cząstki, które zawierają mniej cząsteczek węgla. Na jakiej zasadzie zachodzi proces krakingu? To bardzo łatwe, mianowicie opiera się on na rozrywaniu wiązań między atomami węgla w danej cząstce.
Celem takiego rozkładu jest wyrób alkanów czyli ciekłych paliw ( np. benzyny) i gazu (gazy krakowe). W współczesnych czasach, paliwo jest towarem pierwszej potrzeby zarówno jeśli chodzi o produkcje przemysłową, gospodarkę oraz transport. W związku z tym kraking jest bardzo ważnym procesem, bez jakiego nasza ekonomia, bezspornie nie byłaby na takim poziomie jak obecnie i rozwijała by się znacznie wolniej. Wiedza na ten temat musi być poszerzana przez wszystkich, których robota w dowolny sposób związana jest z produkcja.
Warto również wspomnieć, że procedura krakingu dzieli się na dwa rodzaje.

To co musisz znać dotyczących kanalizacji

Pierwszym będzie kraking cieplny. Temu procesowi poddaje się ciężkie oleje w niesłychanie wysokiej temperaturze 500 – 550 °C i pod ogromnie wysokim ciśnieniem. Wynikiem tegoż są takie produkty jak: benzyna, olej napędowy i LPG. ToNa pewno zainteresuje wszystkich kierowców czytających ten wpis. Następnym rodzajem jest kraking katalityczny. Najistotniejszą zmianą jest to, że ten proces zachodzi w mniejszej temperaturze 450 – 500°C, i analogicznie pod niższym ciśnieniem. Stosuje się to na oleje lekkie. Co otrzymujemy w procesie krakingu katalitycznego? Parę towary: LPG oraz surowe paliwo.
Zakładam, że wpis pozwolił Wam zapoznać się z wyrazem krakingu dzięki podaniu najistotniejszych wiadomości.