Czy warto inwestować w parapety dębowe? Remont mieszkania

Czy warto inwestować w parapety dębowe? Remont mieszkania

17 sierpnia 2018 0 przez Gargamel115

Jedno jest pewne, lubimy mieszkać ładnie i wygodnie. Chcemy otaczać się przedmiotami, które są nie tylko funkcjonalne, ale i dobrze wyglądają.

Takimi, których nie trzeba chować po szafach, gdy przyjdą goście. Niestety takich elementów jak podłoga czy płytki łazienkowe nie ukryjemy, a ich kiepska jakość wyjdzie szybciej, niż się spodziewamy. Może się okazać, że już w pół roku po remoncie pojawiają się pierwsze odpryski, wytarcia i efekty zużycia.

Mamy coraz lepszy gust i coraz większą uwagę przykładamy do jakości tego, czym się otaczamy.

Remontując mieszkanie, wiemy, że zainwestowanie pieniędzy w leprze materiały, da nam spokój na wiele lat. Powoli rezygnujemy z tanich paneli podłogowych i plastikowych parapetów na rzecz takich elementów jak parapety dębowe czy deski drewniane. Wiadomo, że o takie materiały trzeba dbać odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi. Jednak dobrze zabezpieczone i zadbane będą wyglądały doskonale przez wiele lat. Taki wysiłek jest wart jakości, którą otrzymujemy w zamian.

Wykorzystanie lepszych materiałów, widać już na pierwszy rzut oka.

Mieszkanie czy dom z dobrym jakościowo drewnem, już na start zyskuje nie tylko w wyglądzie, ale i wartości. Jednak to nie tylko te elementy podnoszą wnętrze w tym rankingu. Jakość widać również po meblach. Np. meble kuchenne to nie tylko dobrze dopasowane, ładne fronty, ale też jakość zawiasów w drzwiczkach. Ciche, samodomykające się szafki to nie tylko wygoda użytkowania, ale i jakość, która pozwala nam cieszyć się nimi dłużej.

Nie ma chyba nic gorszego niż zakończenie generalnego remontu mieszkania i borykanie się potem z ciągłymi usterkami. A to kran się zepsuje, a to sylikon się wykruszy albo, drzwi szafy przestaną się przesuwać. Ciągła naprawa tego typu drobnostek bywa bardzo irytująca i może okazać się droższa niż gdybyśmy zainwestowali w materiały od początku.