Dzisiejsze technologie przesyłu danych

Dzisiejsze technologie przesyłu danych

5 sierpnia 2017 0 przez Gargamel115

Identyfikatory RFID

wykorzystują technologię radiową by przesyłać sygnały. Nie pojawia się w tym miejscu konieczność kontaktu pomiędzy kartą a polem magnetycznym, jak w wypadku identyfikatorów magnetycznych. Karty służą do rozpoznawania użytkowników systemu.

Dostęp do obecnych w nich wiadomości okazuje się prosty a także dogodny. Weryfikować uda się w danym położeniu i w stosownym nam okresie. Identyfikatory mają swą pamięć, która zawiera się w przedziale między 64 i 128 bitów – okazuje się, że to stosowna zawartość ażeby zrealizować standardowe oczekiwania. Mogą być w formie plakietek z tworzywa sztucznego, breloczków, bransolet na rękę, tagowania, kart z papieru, itd.

Wewnątrz karty znajduje się antena a także chip a do tego kod, który to był przydzielony określonej personie. Alarm do urządzenia czytającego jest nadsyłany w czasie, kiedy identyfikator znajdzie się w jego otoczeniu. System odczytu umożliwia identyfikację sporej liczby etykietek w jednakowym czasie. Zastosowane potrafią pozostać najróżniejsze częstotliwości, poprzez co określamy dystans odczytu karty.

identyfikatory RFID

Odstęp zdoła wahać się od paru cm, również do paru metrów. Największym zainteresowaniem mogą poszczycić się w magazynach, na produkcji, sprzedaży, działalnościach biurowych, działalnościach lekarskich. Posiadają rozległe zastosowanie m.in. jako: etykietki ciuchów, etykiety na papiery, książki w bibliotece, na opakowaniu, też jako karty miejskie. Czytniki posiadają w tym miejscu także bardzo ważną funkcję. Po uzyskaniu znaku, właściwie zczytuje oraz nadsyła informacje do głównego urządzenia. Zdołają być jednostkami indywidualnymi a także wykonywać swoją pracę bez konieczności ponadplanowej obsługi, załóżmy w bramach wjazdowych, wejściach.

Potrafią również stać się urządzeniami ruchowymi, dajmy na to zlokalizowane przy wózkach widłowych, koszykach, bądź odmiennych artykułach. Po dostaniu znaku z czytnika który zlokalizowany jest w bliskim położeniu, skaner inicjuje alert, bądź rozgłasza zawiadomienie stosownym osobom.