Historia o sensacyjnej roślinie z rodziny rosiczek!

Historia o sensacyjnej roślinie z rodziny rosiczek!

15 lutego 2017 0 przez Gargamel115

Na świecie przebywa mnogość rodzajów roślin. Przedstawicielką modelu roślinek owadożernych jest muchołówka. Jest niezwykła, dzięki swym pułapkom na listkach. Roślinka chwyta robaka, poprzez kuszenie go rozkosznym nektarem. Robal wchodząc do wewnątrz dotyka włosy muchołówki, dzięki czemu ta zamyka się raptownie. Około tygodnia zajmuje jej zjedzenie otrzymanego jedzenia. Wyrzuca ciecze trawienne, jakie upraszczają jej to zadanie. Po spożyciu insekta odblokuje się i kolejny raz oczekuje na następna ofiarę.
Muchołówka uwielbia bogate w słońce pomieszczenia. Idealnym podłożem dla tej niezwykle wyglądającej roślince istnieje tort zmieszany z piaskiem, co zapewni jej kwaśne podłoże do życia. Trzeba pamiętać o harmonijnym podlewaniu, albowiem muchołówka lubi dysponować wilgotną ziemię.
Ta owadożerna roślina kocha nasłonecznienie. Miłuje letnie temperaturki, które pozwalają jej wzrastać. W zimne pory roku muchołówka wchodzi w formę wolnej egzystencji. Nie należy jej podlewać i postawić w zimne lokalizacje.
Ciekawostką może być to, że roślina potrafi dożyć nawet 25 lat odpowiednio pielęgnowana. Muchołówka potrafi pochłonąć również insekta potężniejszego od niej samej. Wbrew swojej nazwy nie wymaga robaków do przeżycia, bo posiłek zdoła wygenerować poprzez fotosyntezę.

muchołówka

Powinno się zastanowić się nad zakupieniem tej rewelacyjnie eksponującej się rośliny. Będzie pożyteczna, a zarazem będzie swoistą upiększenie każdego pomieszczenia. Bez wysiłku rozprawi się w budynku z muchami, pająkami i innymi owadami, które przyciągnie jej zapach. Przed kupnem przemyślmy chociaż czy wygenerujemy czas na pielęgnacje tej roślinki i damy jej optymalne okoliczności do rośnięcia. Obdaży nas ładnym mieszkaniem bez owadów, jakich większość z nas nie znosi. Parę muchołówek rozwikła sprawę z namolnymi owadami. Będzie się wyróżniać pośród kwiatków na parapecie i nikt nie przejdzie koło niej obojętnie. Zapewne każdy zawiesi na niej wzrok.