Interesujące szczegóły na temat tego co powinniśmy zrobić zanim zaskoczy nas zima.

Interesujące szczegóły na temat tego co powinniśmy zrobić zanim zaskoczy nas zima.

21 września 2017 0 przez Gargamel115

Corocznie razem z pierwszym śniegiem prasa, telewizja i sieć pełne są trochę kpiących nagłówków pt. zima znów zdziwiła drogowców. Rzeczywiście pomimo prognoz pogody pierwsze opady śniegu powodują nierzadko paraliż miasta. Tylko w minionym roku w pierwszym dniu opadów w Gdańsku doszło do ogromnych zatorów ulic oraz 26 kolizji na drogach z udziałem aut osobowych. W każdym z nich winnym były opony, które pomimo zmiany pogody wciąż nie pozostały zmienione na zimowe.

Przygotowania do sezonu zimowego powinniśmy rozpoczynać już w czasie listopada i grudnia. Pozwoli to nie tylko uciec od niebezpiecznej sytuacji na jezdni lecz także kolejek w miejscach wyspecjalizowanych w wymianie kół oraz opon. Opony warto nabyć nowe, w wyspecjalizowanych do tego miejscach – nie zaś używane albo niepopularnej marki. Przyczepność do drogi jest głównym filarem bezpieczeństwa prowadzącego samochód oraz innych uczestników ruchu drogowego z tej przyczyny nie powinno się rozpatrywać tej kwestii byle jak. Z porządnej klasy oponami udajemy się do zakładu zajmującego się naszykowaniem naszych kół do jazdy. Miejsc tego typu jest sporo, dla przykładu zakładanie oraz wyważenie opony Gdańsk oferuje w 47 miejscach rozproszonych w każdej dzielnicy miasta. Cena tego typu usługi wynosi około 100 zł, niekiedy ponadto punkty proponują (za specjalną opłatą) „garażowanie” naszych opon letnich. Umożliwiają nam takim sposobem zaoszczędzenie przestrzeni a sobie pewność, że do nich powrócimy.

wyważenie opony Gdańsk


Wymiana tylko kół jest mniej skomplikowanym zajęciem. Raz wyważone opony powinny spełniać swoją funkcję w następnych sezonach, bez potrzeby odwiedzania co roku zakładów wulkanizacyjnych.

Poza oponami powinno się również, po zakończeniu lata, zamienić dywaniki samochodowe na gumowe. W porze deszczowej są bardziej praktyczne i łatwiejsze w codziennej eksploatacji w czasie deszczowych dni.