Jaką kartę wyłowić?

Jaką kartę wyłowić?

13 stycznia 2017 0 przez Gargamel115

Często słyszy się o wyciekach lub nawet o nielegalnym handlu bazami danych osobowych zawierających tego typu dane jak numer dowodu osobistego, PESEL lub imiona rodziców. Postacie niepowołane zdołają użyć takich informacji, ażeby bezproblemowo zaciągnąć w naszym imieniu pożyczkę w banku. Za tą sprawą ostatnimi laty obserwujemy coraz wyższe zaostrzenie strategii dotyczącej ochrony informacji osobowych użytkowników indywidualnych. Także najmniejsze firmy zobowiązane są zgłaszać swe zbiory danych do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a te największe posiadają wielostronicowe dokumenty wewnętrzne dotyczące administrowania i dostępu do całkowitych danych personalnych swych kontrahentów.

Karty magnetyczne

Karty plastikowe

W działalnościach, pracownikom daruje się karty magnetyczne, ażeby jednostki naoczne czy też nieupoważnione nie posiadały dostępu na obszar zakładu pracy. Dopuszcza to także na zachowanie dokładnych danych na temat tego, kto i kiedy wchodził na terytorium korporacji, co zdoła się okazać pomocne, w sytuacji jeśli próby okradzenia danych miał podjąć się pracownik. Postacie przebywające w spółce przyjmują też identyfikatory albo karty plastikowe z fotografią, jakie stale muszą nieść przy sobie nieprzerwanie. Karty plastikowe te są przeważnie laminowane, by ustrzec się podejrzeń o ich podrobienie oraz potwierdzane przez kontrolę przy każdym opuszczeniu i wstąpieniu z firmy.

Identyfikatory plastikowe

Karty magnetyczne

Ogromnie ważkim detalem pozwalającym na protekcję danych jest zarówno obowiązująca strategia comiesięcznej zmiany haseł na komputerach, poprzez które jest dostęp do danych osobowych. Nie zezwala to osobom postronnym na wykradzenie naszego hasła, nieprzerwanie jest ono zmieniane.
Rozwiązania prezentowane powyżej zdołają się wydawać niesłychanie ścisłe i przedobrzone, jednakowoż tak właściwie tylko ich respektowanie przez wszystkich pracobiorców da radę ubezpieczyć korporację przed wyciekiem danych osobowych, jaki jest w stanie się skończyć pozwem sądowym, co więcej więzieniem.

Źródło: http://www.cardon.com.pl/