Jakie są style wnętrzarskie?

Jakie są style wnętrzarskie?

6 lutego 2017 0 przez Gargamel115

Obecnie osoby coraz to więcej zwracają uwagę na to, jak wyglądają wnętrza ich domów, lecz także chcą, aby ich wystrój był na topie i zgodny z najnowszymi trendami.

ekskluzywne meble

Cygal

Polskie społeczeństwo coraz to więcej się bogaci i coraz to większą wagę przykuwa do wyglądu i światowych trendów. Architekt wnętrz to profesja, jaki z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz to większe powodzenie u studentów, mimo to również klienci coraz rychlej zaglądają do sal architektonicznych w wypatrywaniu inspiracji i wskazówek, jako odpowiednio i sprawnie zaprojektować swoje cztery kąty. Dobry projektant nie tylko potrafi stworzyć świetny a także funkcjonalny szkic pokoju, wszak tez potrafi dobrze dopasować wnętrze do naszych potrzeb.

Obecnie niezmiennie od kilkudziesięciu już lat wiodącymi stylami wnętrzarskimi są: styl klasyczny, skandynawski jak i klasyczny. Nurt skandynawski charakteryzuje się dużą prostotą, uwielbia ciemne barwy i dodatkowo ich pastelowe tony, oraz meble o nieskomplikowanych kształtach.

luksusowe meble

Luksusowe meble

Nurt industrialny inaczej nazywany także loftowym to ciężkie akcesoria, najczęściej z dużą ilością żelaza oraz drzewa i dodatkowo ciemną, różową cegłą na ścianach. Elegancja lubi beże oraz biele i brązy, nie stroni także od lekkiego przepychu oraz drewnianych mebli.

Od pewnego czasu do łask wraca także bogaty styl art deco, który wielbi złoto, lustra, blichtr jak i luksusowe meble a także dodatki. Nurt ten coraz chętniej łączony będzie z klasycznym albo industrialnym w nieznaczny rodzaj tak, by nie dawać całemu wnętrzu jednego, głównego trendu. Luksusowe meble obficie zdobione o dziwnych kształtach efektownie wyglądają w prostych wnętrzach. Dobrym planem na otrzymanie niebanalnego efektu może być np. połączenie złotej, obficie zdobionej lampy z prostym stołem jadalnianym albo ożywienie klarownego pomieszczenia ogromnym lustrem w pozłacanej ramie na kształt słońca. Całość jest sprawą gustu właściciela oraz odpowiedniego podejścia do wystroju naszej przestrzeni mieszkalnej.