Kilka niezbędnych faktów na temat archeologa

20 kwietnia 2018 0 przez Gargamel115

W dzisiejszych czasach wszyscy ludzie myślą tylko o pracy, która przyniesie im jak największy zysk. Oczywiście jest to z jednej strony prawidłowe myślenie, ponieważ oczywistym jest, że chcemy jak najwięcej zarabiać, ale z drugiej strony nie powinien to znów być priorytet podczas wyboru zawodu czy pracy.
	usługi archeologiczne

W wielu przypadkach ludzie kierują się bardziej pasją i miłością do czegoś. Takim zawodem jest na przykład archeolog, który za swoją pracę nie dostaje nie wiadomo jakich kwot, ale na pewno tyle, żeby mógł się utrzymać. W jego pracy nie są ważne zarobki, ale możliwość poznawania historii świata i właśnie to kieruje wszystkich archeologów. Druga sprawa to możliwość podróżowania po świecie, ponieważ archeologowie jeżdżą sami, albo są wzywani w różne miejsca. To prawdopodobnie chęć i pasja do podróżowania jest także głównym motywem dla którego ludzie wybierają usługi archeologiczne, jako swoje źródło dochodu. Pewnie zastanawiacie się ile taki archeolog zarabia w miesiącu czy roku. Niestety na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi, ponieważ ich zarobki są uzależnione od liczby zleceń w miesiącu oraz roku.

Mimo wszystko przeciętny archeolog może spokojnie zaliczyć się do klasy średniej w naszym społeczeństwie. Jednak archeolog z wyższymi kwalifikacjami i doświadczeniem zarabia nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, ale oczywiście nie każdego miesiąca ponieważ znów w grę wchodzi liczba zleceń. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty życia archeologów to według mnie jest to naprawdę w porządku zawód, jeśli ktoś kocha podróżować i odkrywać nowe miejsca i rzeczy. Jednak jeśli chodzi o rodzinę to tutaj pojawia się problem, ponieważ wiele miesięcy nieobecności może być uciążliwe dla samego archeologa i jego rodziny. Mimo wszystko, jeśli ktoś myśli nad takim zawodem to według mnie warto.