Kilka słów w kwestii zwrotu akcyzy.

Kilka słów w kwestii zwrotu akcyzy.

9 maja 2017 0 przez Gargamel115

Zwrot akcyzy za paliwa będzie nieraz dyskutowaną kwestią w parlamencie unijnym. Wiele państw chce definitywnie odstąpić z akcyzy. Jest to jednak błąd, który nie powinien. Państwo powinno zyskiwać na akcyzie, jednak takiej umiarkowanej, jaka nie będzie zbytnio obciążała portfeli obywateli. Benzyna cały czas jest coraz droższa i nawet właściciele pojazdów na gaz na pewno odczuwali ten efekt. Gaz kosztuje już bowiem koło 2.20 za l, z kolei benzyna to koszt 4.30.

Zwrot akcyzy za paliwa

Takie ceny powodują, że mnóstwo osób rezygnuje z jazdy samochodem i przerzuca się na autobusy, tramwaje. Jest to zadecydowanie tańsze, jednakowoż oczywiście mniej wygodne. Nie każdy jednak może sobie zgodzić się na paręnaście złotych co miesiąc wydawanych na benzynę. Takie kasa mógłby wydać na coś ciekawszego oraz pożyteczniejszego. Oczywiście taki argument nie namówi entuzjastów, jacy są w stanie wydać każde pieniądze, ażeby tylko pojeździć wieczorem po mieście. Będzie to hobby jak każde pozostałe, jednak nieco bardziej kosztowne. Dobrze to rozumieją właściciele bmw a także audi. Samochody tego typu marek poza wyjątkowym luksusem jazdy a także jakością zrealizowania mogą poszczycić się najwyższym spalaniem wśród wszystkich innych aut.

Zwrot akcyzy za paliwa

Jest to niewątpliwie sukces, jednak nie całkiem korzystny. Jeżeli ktoś jest zamożny to oczywiste, że może sobie zezwolić na taki koszt, jednak dla osób, których miesięczny zysk wynosi około 1800 zł to jest to nie do zaakceptowania. Są oni przymuszani do zmiany zawodu lub pojazdu. Na ogół wybierana jest opcja druga, ponieważ ludzie wolą nadal pracować na etat niż poszukać interesujących sposobów do zarabiania w internecie. Tego typu myślenie sprawia, że sporo osób nie może znaleźć pracy a także pracuje jako stażyści gdzie zarabia naprawdę bardzo małe pieniądze.