Korzyści skorzystania z outsourcingu IT

Korzyści skorzystania z outsourcingu IT

31 sierpnia 2018 0 przez Gargamel115

Aby w pełni zoptymalizować zyski przedsiębiorstwa, należy wykorzystać dostępne narzędzia w najlepszy możliwy sposób. Oczywistym wydaje się fakt, że aktualnie te narzędzia, praktycznie w każdej branży funkcjonują z wykorzystaniem internetu i komputerów, a także urządzeń mobilnych, tj. tablet czy smartfon. W takiej sytuacji pojawia się dylemat właściciela firmy – czy warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zapewnią kontrolę i bezpieczeństwo w globalnej sieci?
outsourcing it
Outsourcing IT polega na powierzeniu naszych technologii (sprzętu komputerowego i oprogramowania) pod pieczę specjalistów. Pierwsza korzyść z takiego rozwiązania, to właśnie pewność, że naszym sprzętem zajmują się profesjonaliści. Chociaż globalna sieć oddziałuje obecnie na wszystkie dziedziny życia społecznego i prędzej czy później każdy pracownik będzie zmuszony zetknąć się z nowinkami technologicznymi, jednak w dalszym ciągu nasz sprzęt biurowy może płatać figle, a nawet wszechstronny pracownik nie jest w stanie rozwiązać każdego problemu. Dlatego warto, by nasze problemy w tym przypadku rozwiązał wyszkolony informatyk (z pewnością zrobi to szybko i fachowo). Ponadto odciąży to naszego pracownika, który spokojnie skoncentruje się na swoim, konkretnym zadaniu. Osiągamy wtedy podwójną korzyść – efektywniejsza praca podwładnego i praktycznie zerowe kłopoty z naszym sprzętem.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona danych. Wyciek dokumentów może skutkować poważnymi konsekwencjami dla firmy, z bankructwem włącznie (to w dużej mierze zależy od sposobu wykorzystania danych przez hakerów). W tym przypadku również pomocną dłoń wyciągnie do nas informatyk wykorzystany poprzez outsourcing IT – zyskujemy pewność, że nasze programy antywirusowe i zapory będą działały prawidłowo, a najbardziej newralgiczne dane nie znikną, dzięki stworzeniu ściśle strzeżonej kopii zapasowej. Więc polujący na informacje naszej firmy haker będzie zmuszony obejść się smakiem. Otrzymujemy zatem bezpieczeństwo i wygodę pracy.