Nieco wiadomości dotyczących lakierni proszkowych.

Nieco wiadomości dotyczących lakierni proszkowych.

25 kwietnia 2017 0 przez Gargamel115

Czym jest lakierowanie proszkowe jaki i gdzie możemy znaleźć jednostkę, trudzącą się tym? Występuje pełno alternatyw do wybrania np. lakiernia proszkowa Poznań.
Lakierowanie proszkowe polega na nanoszeniu na powierzchnię pomalowaną (wcześniej wyczyszczoną) barwnika w postaci proszku. Wskutek tego , że cząsteczki te są „naładowane” ładunkiem elektrostatycznym, który zostaje uziemiony, pokrycie przymocowuje się do malowanego elementu. Kolejno pomalowane fragmenty umiejscawia się w piecu, a tam stają się one nagrzane do mniej więcej 190 stopni, na skutek tego zachodzi stopnienie i ugruntowanie osłonki. Może być to z pewnością najbardziej wydajny z innowacyjnych sposobów lakierowania powierzchni metalowych.

lakiernia proszkowa poznań

Elementy w przeciwieństwie do lakierowania tradycyjnego (płynną substancją) bywają gładkie, nie pojawiają się na nich pęknięcia, plamy, bąble lub pomarszczenia. Mają one cechy antykorozyjne, ochronne, zaś przede wszystkim ozdobne, ponadto okazują znaczną odporność na aktywność elementów chemicznych.
Tego typu lakierowanie stosuje dodatkowo lakiernia proszkowa Wrocław, a nawet jeszcze lakiernia proszkowa Zielona Góra. Podsumowując oferta ta może być osiągalna w wielu miejscach w naszym kraju.
Wskazane jest również podkreślić ważny aspekt którym jest to, iż lakiernie proszkowe bywają w pełni bezpieczne dla ludzi oraz otoczenia, ponieważ w procesie malowania nie użytkuje się szkodliwych rozczynników. Natomiast grubość pojedynczej warstwy porównywalna może być z trzema powłokami tradycyjnego lakieru. Jednakże w końcowym etapie twardnienia pokrywy, nie pojawia się emitowanie niezdrowych substancji do środowiska.
Rozważając wszelkie te niepodważalne plusy lakierowania proszkowego, należy wziąć je pod uwagę, podczas gdy kolejnym razem będziemy nosić się z zamiarem farbowania powierzchni metalicznej. Lakierowanie proszkiem to nie tylko tańsza oraz trwalsza możliwość, ale przede wszystkim ekologiczna!

Źródło: zenitlakiernia.pl