Parę nowinek dotyczących wyposażenia potrzebnego do jazdy terenowej.

Parę nowinek dotyczących wyposażenia potrzebnego do jazdy terenowej.

20 sierpnia 2017 0 przez Gargamel115

Off-road to nie tylko sposób jazdy autem – to też styl życia! Wielu z pasjonatów tego sportu żyje z godziny na godzinę, z niecierpliwością wypatrując weekendu oraz prawdziwego, błotnistego szaleństwa za kierownicą terenówki.
Jeśli natomiast nie przynależysz do grupy zapalonych kierowców, pora na drobne wytłumaczenie. Off-road to nic innego, jak ekstremalna jazda samochodem po nieprzystosowanych drogach.

Które wyciągarki wybrać aby być zadowolnym

wyciągarki samochodowe

Tutaj można się zadumać nad stanem polskich dróg, gwarantujemy jednak że nie chodzi o dziurawe ścieżki i zaskoczonych drogowców, natomiast bardziej o obłocone bezdroża.
Na jakiego typu trudności można napotkać na trasie rajdu? Niestabilne nawierzchnie, podstępne piaski, niepozorne stawy, które okazują się być wielkimi, błotnistymi dziurami, to tylko część rozrywek. Aby nie pozwolić się rozczarować, wszystkie pojazdy należy prawidłowo do rajdu przygotować. Właściwe przyrządy, takie jak przykładowo: wyciągarki samochodowe, trapy na piasek oraz błoto, kanister na wodę, lampy oraz pudła wyprawowe, które pomieszczą wszelki konieczny ekwipunek, pozwolą na wydostanie się z każdej off-roadowej opresji.
Jaki sprzęt wybrać? Ilu rajdowców, tyle opinii! Na początek doskonałym pomysłem okażą się tańsze wyciągarki samochodowe, elektryczne. Jeśli połkniesz bakcyla, tego typu wersja pewno szybko przestanie Ci wystarczać i wybierzesz wyciągarki hydrauliczne czy mechaniczne. Sztywne trapy powinny bez problemu zmieścić się w samochodzie. Nie powinno się szczędzić na odpowiednich lampach – halogeny niejednemu przedtem pomogły wyjść z nocnej zasadzki!
Przygotowywując się do rajdu, nie możemy zapomnieć także o koniecznym paliwie napędowym dla rajdowców. Po wszelkiej wyprawie, podczas której skoki adrenaliny zapewniają spalanie sporych ilości kalorii, bezcenna staje się porcja mięcha oraz ogromna kromka chleba z masłem. Jeżeli dodasz do tego dobre towarzystwo i światło ogniska, możesz być pewny że ten wyjazd zaliczysz do udanych!