Parę zdań dotyczących kontroli dostępu.

Parę zdań dotyczących kontroli dostępu.

24 czerwca 2017 0 przez Gargamel115

Dawno temu uczęszczając do pracy nie byliśmy tak pewni, jak obecnie. Nie było kamer, kart dostępu, wszelkich kontroli elektronicznych. Teraz technika mocno się rozwija co wykorzystują wszyscy w każdej dziedzinie. także pracodawca w miejscu pracy pragnie żeby jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Pewną z tego rodzaju nowinek technicznych jest kontrola dostępu prowadzona przez bramki obrotowe. Jak to funkcjonuje? Przeważnie podczas zatrudnienia zostaje wydawana karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch modeli bezpieczeństwa – chip bądź kod kreskowy, jaki reaguje w czasie skanowania i wtedy bramki zostają otwierane. Pomału kody kreskowe zaprzestają być tak popularne, jak chipy. Z jakiej przyczyny? Dlatego że, kiedy często jest prowadzona kontrola dostępu przez takie bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje zwyczajnie starty.


Kontrola dostępuŻeby przedłużyć żywotność tego rodzaju kart możemy włożyć je do silikonowych lub plastikowych pokrowców. Jest to całkiem dobra metoda aczkolwiek nie jest niezawodna – kod kreskowy i tak prędzej czy później zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem dostępu do miejsca pracy. Także człowiek, jaki jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po utracie tego kodu raczej nie pozostanie wpuszczony przez bramki obrotowe. A to z tej przyczyny, iż kontrola dostępu jest w całości zautomatyzowana i jedynie sporadycznie zdołamy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

Kontrola dostępu

Spoglądając na ilość dokonywanych wykroczeń w miejscu pracy poprzez osoby niezatrudnione w danym zakładzie, ów rozwiązanie sprawia, że personel czuje się bezpieczniej. Naturalnie zawsze zachodzi możliwość, iż nawet pomimo takich nowomodnych zabezpieczeń coś nam się może stać. Wobec tego jednak powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie podejrzenia dotyczące bezpieczeństwa natychmiastowo adresować do zarządcy. Przyzwoity pracodawca nie zostawi sprawy biernej.