Przeróżne rodzaje paneli sufitowych

23 grudnia 2017 0 przez Gargamel115

Kasetony sufitowe są powszechne od lat. Ich wykorzystanie bywa niezwykle obszerne, jako że wolno je zamontować w toalecie, kuchni, pokoju lub w biurze. Panele sufitowe posiadają przeważnie zarys kwadratu, mogą istnieć z ozdobnym ornamentem lub gładkie, selekcjonować możemy w rozmaitych barwach, zdołają być wykonane z różnorodnych półproduktów. Najczęstszym artykułem, jaki spotykamy, bywa styropian, ale w sklepach można odnaleźć kasetony bardziej luksusowe, zrealizowane z gipsu czy drzewa.

 Kasetony sufitowe


Warianty paneli sufitowych
Najtańsze oraz zazwyczaj użytkowane bywają kasetony utworzone ze styropianu. Znamionują się solidnymi właściwościami izolującymi, bywają bezproblemowe w kształtowaniu, posiadają zatem sporo układów oraz modeli, co daje pokojom interesującego wyglądu, można je też malować.
Kolejnym towarem, także lubianym, jest karton-gips, towar trwalszy niż styropian, jednak z gorszymi swoistościami izolacyjnymi. Panele sufitowe gipsowo-kartonowe także można malować, też mają przeróżne kształty i wzory, zdołamy zatem dopasować je do stylu plus charakteru pomieszczenia.
Drzewo, z jakiego także wytwarza się kasetony sufitowe, jest towarem trudnym i wartościowym. Tym samym wykorzystanie paneli z tego typu artykułu łączy się z dość dużymi wydatkami. Jednakże rezultat końcowy będzie niesamowity. Układ paneli ograniczony bywa do kwadratów albo prostokątów, mamy też mniejszy dobór jeżeli chodzi o kolory, które są zależne od drewna, z jakiego zrealizowane są kasetony.

Składanie paneli sufitowych
Instalowanie panelu podlega w głównej mierze od towaru, z którego jest zrealizowany. Najprościej, najtaniej plus najprędzej zainstalujemy panele sufitowe ze styropianu, stosując spoiwo do styropianu. Wystarczy zadbać o czystość stropu i niemal każdy niezawodowy majsterkowicz da sobie radę z owym zadaniem. Panele sufitowe sporządzone z karton-gipsu nastręczają już jakiegoś doświadczenia oraz wiedzy. Najtrudniejsze w montażu są panele drewniane, jakie bywają najcięższe i w najwyższym stopniu wymagające. W ich wypadku wskazane jest zatrudnić specjalistów, którzy będą potrafili uczynić to precyzyjnie oraz bez strat.