Typowe usterki podczas podróży

Typowe usterki podczas podróży

26 sierpnia 2017 0 przez Gargamel115

Co zrobić, jak przykładowo w drodze na urlop popsuje się nam pojazd? Odpowiedzi jest wiele. Jako pierwsze – jest możliwość rzecz jasna popróbować swoich możliwości i samemu zajrzeć pod maskę. Następnie – możemy przewieźć wóz do miejsca serwisowego. I o tych obu opcjach wie właściwie wszelaki kierowca, lecz… to oczywiście zbyt mało!

Głównie – nieistotnie, czy zaświeci się lampka, albo nie – bądźmy przezorni z uzupełnianiem oleju. Reguła jest wszak taka, iż gorsza będzie przesadnie wielka jego wielkość niż przesadnie mała, dlatego – zanim cokolwiek zrobimy – poczekajmy na ostudzenie silnika a także skontrolować zaistniały poziom.

Jeśli stan awaryjny poprzedziła czerwona sygnalizacja na wyświetlaczu, trzeba od razu zatelefonować po pomoc na drodze. Czerwone sygnały wskazują wszak, że mamy do czynienia z naglącą dysfunkcją, co może zakończyć się też zaburzeniem pracy calutkiego silnika. Jak tylko zatem coś takiego nas napotka, musimy popróbować kilka razy zapalić (wszak trzeba uważać na wyładowania silnika!), zmierzmy wysokość paliwa a także – o ile nic nie uległo zmianie – dzwońmy po pomoc.

Z drugiej strony, o ile sytuację awaryjną poprzedziła w żółtym kolorze migawka, nie trzeba wydzwaniać po zapomogę. Te oznaczają przeto, że faktycznie silnik posiada pewnego rodzaju usterkę, lecz da się udać się z tym do warsztatu a także tam tę rzecz naprawić.

Częstym błędem w obydwóch sytuacjach okaże się wydobycie bezpieczników bez stosownej wiedzy, a to zdoła sprowadzić na nas kolejne kłopoty (na przykład otworzenie się poduchy zabepieczającej). Jeszcze innym błędem, a właściwie niedbalstwem okazuje się nieposiadanie ze sobą głównego ekwipunku – urządzenia do podnoszenia, kluczyków, śrubokrętów, kombinerek i tak dalej. W tym czasie również najmniejsze usterki wymagają wsparcia zewnętrznego.


Całe szczęście, jeśli chodzi o takie usługi w stylu pomoc drogowa Łódź, Kraków, Warszawa i właściwie wszelkie duże (a nawet małe!) polskie miasto zapewnia ich nienaganny poziom. W ten sposób większość wad zdołamy naprawić będąc w trasie. Jednak z drugiej strony – jak tylko awarii ulegnie zawieszenie lub system napędu – posiadany pojazd niemalże z pewnością zostanie odwieziony. Specjaliści drogowi – bez znaczenia, jak będą profesjonalni – nie mogą wykazać się wszak sprzętami które pozwalają na zrealizowanie tak zagmatwanych prac.