Urządzanie swojej hodowli z borówką amerykańską

Urządzanie swojej hodowli z borówką amerykańską

25 września 2017 0 przez Gargamel115

Borówka amerykańska to roślina, jaka jest chętnie pielęgnowana od jakiegoś już czasu w naszych warunkach. Oprócz tego – jak pokazują informacje – Rzeczpospolita jest trzecim państwem na świecie i 1. w Europie eksportującym owoce tej niezwykle wartościowej pod wieloma aspektami jagody. Otóż borówka amerykańska znamionuje się wspaniałymi atutami smakowymi, lecz także przemawiają za nią atuty rekonwalescencyjne. Jest ona głównie obfitym źródłem witaminy C, zawiera również niemało witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, kwas foliowy), witaminy A i E, jest zasobna w polifenole a także pektyny, inaczej gatunek błonnika pokarmowego, który rozpuszcza się w cieczy.

To jeszcze nie wszystko, bo w borówkach znajdziemy także: Se, Zn, Cu, K, F, Mg, Na, Fe i Ca.
I jeszcze coś: nie jest wysokokaloryczna. Tak więc jedzmy borówki, póki posiadamy je do kupienia, bo to wyłącznie zdrowie.

Jeśli ktoś posiada działkę bądź ogródek, zdoła zaopatrzyć się w sadzonki borowki amerykanskiej i rozpocząć tejże uprawę. Sadzonki borowki amerykańskiej osiągalne bywają praktycznie w każdym centrum ogrodniczym. Da się je sadzić przez cały sezon, niemniej najwygodniej czynić to na wiosnę i w jesieni. Nawiasem mówiąc, w taki sam sposób postępuje się ze wszystkimi roślinami. Praktycznie też będzie zamówić borówkowe sadzonki za pomocą internetu. W internecie znajdziemy niemało propozycji w tym charakterze. Starczy więc w wybraną przeglądarkę internetową wpisać frazę: borówka amerykańska sadzonki, a już po chwili przed naszymi oczyma przedstawi się pełna garść witryn oferujących przeważnie 2-3-letnie sadzonki, które już w kolejnym sezonie winny wydać plon.

sadzonki borowki amerykanskiej


Planując hodowlę borówki, należy spełnić parę zasad, by swoje działania nie poszły na marne. Roślina winna zostać ulokowana na stanowisku nasłonecznionym i odgrodzonym od wiatru. Trzeba także przygotować dla niej należycie zakwaszone, przepuszczalne a także bogate w elementy pokarmowe podłoże.

Jesień za pasem, toteż korzystajmy z propozycji takich jak: borówka amerykańska sadzonki bądź sadzonki borowki amerykanskiej oraz zakładajmy domowe hodowle.