W jaki sposób ubrać się do pierwszej komunii?

7 marca 2017 0 przez Gargamel115

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, z wolna zaczyna się robić jeszcze goręcej więc chętnie ubieramy cieńsze ubrania. To świetnie, iż znacznie większą atencję przywiązujemy do tego, jak się prezentujemy. Każda osoba pragnie posiadać charakterystyczny styl. By całościowo spoglądać na społeczeństwo trzeba pojechać w miejsce, w którym odnajdziemy przekrój przeróżnych środowisk. Dopisują tej sytuacji na przykład msze święte w niedziele a także najróżniejsze uroczystości – moda na uroczystości ślubne, moda pogrzebowa, łatwo znaleźć również coś dla dzieciaków – chrzty oraz komunię. Z racji nawiązania do pory wiosennej idealne okaże się wzięcie pod rozwagę pierwszej komunii.

bolerko komunijne

Już w okolicach listopada startują przymiarki do strojów. Kłopotliwe decyzje opiekunów – czy winniśmy przyodziać wszystkich tak samo? Co z obecną odrębnością? Jak zaprezentować siebie? (czy może – „w jaki sposób dać wyraz temu co się w największym stopniu podoba mojej mamusi”). Wcześniejsze czasy okazały się prostsze. Na ogół nie było wyboru i dzieciaki otrzymywały białe alby, chłopcy niedługie razem ze spodniami, dziewczynki miały możliwość w najlepszym wypadku odróżnić się ozdobą z prawdziwych kwiatów zaś nie perełek z plastiku.

Czas maja oraz czerwca to już początki pierwszych wysokich temperatur, lecz też pierwszych załamań pogodowych. Przy chłodniejszych dniach skórę ratowało bolerko, w tym przypadku uszyte specjalnie na tę okazję bolerko komunijne. Z futra, z atłasu, z delikatnej bawełny, lub znacznie tańsze lecz ze zwyczajnego poliestru. Bielutkie. Wyłącznie na ramiona bądź na dłuższe rękawy. Takim elementem była okazja się wyróżnić!
Pozostaje też kwestia mało zamożnych rodzin – z jednej strony dziewczynka dostaje zazwyczaj po starszej siostrze bolerko komunijne – to nic, iż nie jest modne od 20 lat. Z odmiennej, przy takich samych kostiumach nie będzie widać żadnych społecznych różnic.

Indywidualność musimy zatrzymać w domostwie – w kościele winniśmy się modlić. Bóg nie spogląda na bolerko komunijne bądź futra, ani tym bardziej w jakim charakterze ktoś jest uczesany. Istotna jest dusza a także czyny. Tak wygląda świętość.