W jaki sposób zoptymalizować wytwórczość?

W jaki sposób zoptymalizować wytwórczość?

19 lipca 2017 0 przez Gargamel115

Obrabiarki cnc wykazują osobisty ogromny udział w rynku. W związku z rozwojem globalnej gospodarki rynkowej praktycznie wszystkie obszary produkcji pozostają stale pod wpływami przymusu racjonalizatorskiego zmierzającego do uzyskania znacznie trafniejszych wyrobów w jeszcze krótszym odstępie czasu.

W sprawie konstruowania maszyn oraz sprzętów potrzeba realizowania przeróbki dostępnych ciągów procesowych. Dzieje się tak za potrzebą uzyskiwania doskonalszych wyników techniczno-ekonomicznych w okolicznościach wytwórczości konkurencyjnej. Aby dostępny okazał się postęp efektywności obrabiania przy jednoczesnym zrealizowaniu wypatrywań w kwestii dokładności wymiarowo-kształtowej (niewielkie tolerancje) oraz postaci powierzchni (nieznaczna chropowatość nawierzchni) ważny jest progres obrabiarek w aspekcie ich skonstruowania, ale także rozwój układów kierowania nimi. Systemy napędu posuwów okazują się najistotniejszymi fragmentami obrabiarek sterowanych numerycznie.

Uzależnione jest od nich prawie wszystko – zaczynając od precyzji pozycjonowania, tempa ruchów roboczych, ponagleń a także biegłości ruchów. Wyczekiwania jakie w dzisiejszych czasach stawiamy takim napędom stają się niezwykle spore. Metody fachowe wymagają zastosowania serwonapędów, zaś w przypadku mało wymagających wykorzystań wystarczą silniki krokowe. Główna odmienność między tymi napędami to sprzężenie zwrotne położenia. W przypadku napędów krokowych wszystkie ruchy maszyny opierają się na wielkiej ilości indywidualnych etapów konstytuowanych przez interpolator. Każdy ruch w uzależnieniu od przełożenia motoru i ilości mikrokroków zawiera się w 0,005 do 0,1 mm.

obrabiarka cnc


Napędy takie cechują się bardzo nieskomplikowaną konstrukcją co finalizowane jest względnie niską opłatą. Pewną niedogodnością jest niemożność zmierzenia miejsca i w wybranych bardziej skomplikowanych zdarzeniach (przeciążenie) ma szansę wystąpić zguba współrzędnych (zgubienie kroków) co zdoła spowodować uszkodzenie zmienianego detalu czy też narzędzia.