Zdobienie szkła- ciekawostki

Zdobienie szkła- ciekawostki

8 lipca 2017 0 przez Gargamel115

Szkło ozdabiane odręcznie malowanymi, czy też sitodrukowymi metodami to ciekawa forma urozmaicająca szlachetny szklany materiał. Szklane przedmioty użytkowe zdobi się aby zyskały nowy, bardziej interesujący styl. Malarstwo na szkle jest więc formą ozdabiania obiektów zwiększającą ich wartości nie tylko cenową, ale również artystyczną. Popularne są stare manufaktury, których kolekcje są wykupywane przez wielbicieli zdobionego szkła. Natomiast nie są to wyłącznie starocie znajdowane w antykwariatach.

Drukowanie na szkle to innowacyjna technika powstawania obrazów

druk na szkle Radomsko

Zdobieniem szkła zajmuje się dużo specjalistycznych firm. Grafika na szkle Radomsko stosuje ogólnie uznane sposoby zdobienia swych artykułów. Malowanie odbywa się ręcznie bądź jest przeprowadzane na zasadzie sitodruku z wykorzystaniem wyjątkowych farbek do szkła, jakie po wyschnięciu poddawane są procesowi utwardzania.

Druk na szkle Radomsko to również proces twórczy, lecz umożliwiający otrzymanie całkowitej powtarzalności wzorów użytkowych. Analogicznie jak w sytuacji ręcznego malowania i sitodruku, wykorzystywane są wysokiej jakości farbki do szkła, co gwarantuje wytrzymałość wzorów oraz uniemożliwia się ich wycieraniu w momencie użytkowania.

Bogactwo wzorów jest stale ubogacane, od ornamentów roślinnych po wzory geometryczne. Konsument posiada możliwość złożenia zamówienia na malarstwo bądź grafikę według swojego projektu. Mogą to być ornamenty albo wzory promujące oraz reklamujące wyrób, firmę bądź produkt. Całość można uzgodnić, a profesjonaliści zajmujący się produkcją sprostają wszelkiemu zadaniu i zleceniu.

Malowane przedmioty ze szkła mogą być zamawiane w unikatowych bądź masowych ilościach. Produkcja przygotowana jest pod kątem potrzebowań klientów i zanim rozpocznie pracę sprawdza się próbki z oczekiwaniami zleceniodawcy uwzględniając jego uwagi a także życzenia. Wszelkie zamówienie jest dopieszczane w najmniejszym nawet detalu. Dobór odcieni przeprowadza się na próbkach zrobionych na szkle zamawianym przez klienta.