Borówka amerykańska darrow

Borówka amerykańska darrow

11 września 2020 Wyłączono przez Gargamel115

Borówka amerykańska darrow z własnego ogródka

Pamiętacie, gdy jako małe dziecko jeździło się poza miasto do rodziny w wakacje? Jeśli wyjeżdżało się z miasta, to niezapomnianym wspomnieniem było jedzenie owoców prosto z krzaczka w ogródku babci lub cioci. Ten smak został prawdopodobnie wyidealizowany przez wyobraźnie małego dziecka, lecz wciąż jest miłym powrotem do przeszłości. Jak cudownie byłoby znów poczuć ten smak, prawda? Otóż, jest na to świetna okazja! Właśnie nadchodzi okres sadzenia borówek, a borówka amerykańska będzie idealna na start przygody z ogrodnictwem!

borówka amerykańska sadzonki

Uprawa własna czy zakup sadzonek w szkółce?

Można oczywiście zadać sobie pytanie: po co mamy się męczyć z sadzeniem i dbaniem o krzaczki z borówka amerykańska darrow? Jednak wyobraźcie sobie jaka satysfakcja płynie z obserwowania, jak z niczego wyrasta coś tak smacznego? I to Wasza zasługa! Jasne, borówki można kupić w sklepie – są one jednak z roku na rok coraz droższe i nigdy w pełni nie wiesz co jesz. Nawet gdy etykietka dumnie ukazuje napis “bio”. Borówka amerykańska darrow jest idealną odmianą dla osób, które są amatorami – jest wytrzymała, ma duże, słodkie owoce i nie wymaga wiele uwagi. Natomiast jak smaczne będą wypieki i koktajle z borówka amerykańska darrow… musicie sami się przekonać!

Jak się za to zabrać?

Wbrew pozorom uprawa borówek nie jest trudna ani wymagająca. Borówka amerykańska darrow jest świetną opcją dla początkujących i właśnie rozpoczyna się sezon na jej sadzenie. Musicie jedynie wybrać miejsce, w którym borówka amerykańska darrow ozdobi Wasz dom, kupić sadzonkę w sprawdzonej szkółce (polecamy Gospodarstwo Romańscy), zasadzić i czekać na pierwsze owoce. Potem pozostaje jedynie zerwanie jej z krzaka i rozkoszowanie się się borówka amerykańska darrow i jej niepowtarzalnym smakiem!