Choinka jako symbol wiosny

Choinka jako symbol wiosny

1 kwietnia 2023 Wyłączono przez Gargamel115

Z jaką porą roku kojarzy się nam choinka? Zdecydowanie jest to okres bożonarodzeniowy! Choinka w owym czasie udekorowana jest światełkami, bombkami i innymi ozdobami. W końcu nadchodzi moment, w którym to iglaste drzewko jest obiektem największego zainteresowania. Istnieje jednak pora, w której wizerunek drzewka świątecznego, którym jest choinka, zmienia się diametralnie… 

Pierwsze zwiastuny wiosny 

Obecnie w sercach ludzi panuje wiosna. Kwiecień to czas przebudzenia natury po zimie, kiedy roślinność zaczyna kiełkować i wyciągać swoje liście w stronę  słońca, pojawiają się również pierwsze kwiaty i owady. Temperatura powoli się podnosi i wolnym krokiem zmierza do letniego upału, a dni stają się dłuższe. Nie inaczej jest z dzisiejszym winowajca – choinka w tym okresie, na tych samych zasadach, zaczyna budzić się ze snu. Aktywnie rozwija ona swoją koronę oraz produkuje nowe pędy i igły, stając się intensywnie zieloną ozdobą krajobrazu. Przypomnienie sobie o tym, czym jest choinka, nie tylko i wyłącznie w okresie świątecznym, może pomóc w docenieniu piękna przyrody i naturalnych cykli rocznych.

Choinka, a jej ostatni etap cyklu życia

Choinka jest tradycją, jest również symbolem nadziei i cuda świątecznego. Nieodjęta częścią radosnej atmosfery, przypominającej o cieple rodzinnym, miłości i darze Bożym. Tak wygląda zakończenie jej życia – przekształcenie na dar dla ludzi, zgodnie z jej przeznaczeniem.
Zaciekawił Cię ten temat? Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://choinki-online.com.pl/.