Jakie pompy do oczek wodnych?

Jakie pompy do oczek wodnych?

16 marca 2021 Wyłączono przez Gargamel115

Pompy do oczek wodnych – pozytywny wpływ na ogród

Wszystkie osoby zafascynowane ogrodnictwem wiedzą, że na wygląd swojego ogrodu nie tylko mają wpływ rośliny. Każdy element dodatkowy jest ważny, taki jak np. oczka wodne, które nieraz posiadają fontanny, małe wodospady czy strumyki. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, musimy zaopatrzyć się w montaż odpowiedniej pompy do oczek wodnych. Na co warto zwrócić uwagę i do czego ona tak naprawdę służy?

Po co tak naprawdę są nam pompy do oczek wodnych?

Oczko wodne nadaje niepowtarzalnego klimatu w naszym ogrodzie. W ostatnich latach montaż tego rodzaju zbiornika stał się naprawdę modny. Jednak wiedza na temat tego, jak powinniśmy skompletować ten element jest wciąż niewielka.
Wiele osób przy planach zapomina o jednym z najważniejszej kwestii, montażu pompy do oczek wodnych. Spełnia ona dwie najważniejsze funkcje: napowietrzającą, oczyszczającą. Powinniśmy pamiętać, większość oczek wodnych jest zbyt mała, żeby ją samemu czyścić, dlatego funkcja oczyszczająca jest naprawdę istotna. Napowietrzenie jest konieczne w przypadku hodowli ryb. Tak więc widzimy, na rynku jest coraz więcej urządzeń, a pompy do oczek wodnych są naprawdę ważnym punktem. Powinniśmy szkolić się na ich temat, źle dobrane urządzenie skutkuje pieniędzmi wyrzuconymi w błoto i brakiem efektu.
pompy do oczek wodnych

Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę?

Wybierając pompy do oczek wodnych nie możemy skupić się tylko na rodzaju. Ważnym aspektem są same parametry. Do najważniejszych zaliczamy:

  • Wydajność – Odpowiada ona za przepompowywanie wody.
  • Moc – Jest to ilość poboru prądu przez pompy do oczek wodnych. Warto pamiętać, zbyt duża moc może nas sporo kosztować.
  • Wysokość słupa wody – jest on bardzo istotną częścią przy tworzeniu fontann czy strumieni. Niektóre pompy do oczek wodnych pozwalają na regulację.

Sprawdź naszą ofertę pomp do oczek wodnych na – https://uszczelnianie.com.pl/kategoria-produktu/pompy/ !