Sterownik nawadniania

Sterownik nawadniania

7 kwietnia 2022 Wyłączono przez Gargamel115

Sterownik nawadniania ogrodu

Wybierając sterownik nawadniania do naszego ogrodu, oszczędzamy zarówno czas, jak i pracę konieczną do rozstawienia ciężkich zraszaczy ogrodowych, co również wiąże się z przesuwaniem węża ogrodowego. Sterownik nawadniania jest optymalnym dostarczeniem wody na każdym metrze kwadratowym ogrodu. Umożliwia przede wszystkim automatyczne nawadnianie o ustalonej porze z odpowiednią ilością wody.

System nawadniania ogrodu składa się z licznych elementów, które odpowiadają za konkretne czynności. Są to:

  • pompy ogrodowe,
  • sterownik nawadniania,
  • elektrozawory,
  • czujniki deszczu,
  • elastyczne rury,
  • zraszacze ogrodowe.

sterownik nawadniania

Zrób to sam!

System nawadniania ogrodu można zrobić samodzielnie. Pierwszym krokiem będzie sporządzenie planu, który uwzględni wszystkie rozmiary i poszczególne elementy ogrodu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się np. jakiej długości rur oraz zraszaczy będziemy potrzebować. System można zaopatrzyć w wodę z sieci wodociągowej. Kolejnym etapem jest zrobienie odpowiedniego sterownik nawadniania oraz czujników deszczu i wilgotności gleby. Według sporządzonego planu montujemy rury, zraszacze oraz węże ogrodowe. A później programujemy sterownik.

Automatyczne nawadnianie trawnika

Wybór odpowiedniego sposobu nawadniania zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Jeśli nie mamy jak wygospodarować sobie czasu na zajmowanie się ogrodem, doskonałym rozwiązaniem będzie automatyczne nawadnianie poprzez użycie sterownik nawadniania. Zastosowanie tego sposobu pozwala na zużycie odpowiedniej ilości wody, która jest potrzebna do nawodnienia danej powierzchni. Dowiedz się więcej tutaj: https://nawadnianieipompy.pl/sterowniki-1707