Usuwanie makijażu permanentny

Usuwanie makijażu permanentny

30 lipca 2020 0 przez Gargamel115

Makijaż permanentny warszawa to jeden z częściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i zasadniczo jest to tatuaż. Nie zostaje jednak na skórze na całe życie, a na 3 do 5 lat, ponieważ w tym przypadku tusz jest położony płycej w skórze, niż ma to miejsce w tradycyjnym tatuażu. Mimo, że makijaż permanentny warszawa nie zostaje z nami na całe życie, osób które chciałyby go usunąć nie brakuje. Powody mogą być różne, od źle wykonanego zabiegu, po zmianę zdania w kwestii estetyki.

Jak usuwany jest makijaż permanentny

Coraz bardziej popularne staje się laserowe usuwanie makijażu permanentny ust, brwi czy też oczu. Jednak jak przebiega proces usuwania? Laser działa na zasadzie fototermolizy, to znaczy że jego światło przechodzi w głąb skóry dosięgając barwnik, którego pigmenty rozbija na drobne cząsteczki. Te cząsteczki organizm jest w stanie samodzielnie usunąć z pomocą mikrofagów – komórek układu immunologicznego. Odpowiednio dobrana długość fal i czasu trwania impulsów lasera, minimalizuje ryzyko powstania blizn do poniżej 5%.

usuwanie permanentnego makijażu

Powikłania po usunięciu makijażu permanentnego

O dziwo to nie blizny stanowią największe ryzyko związane z usuwanie makijażu permanentny przy użyciu lasera. Główne ryzyko to możliwe ściemnienie skóry, co z kolei jest najbardziej prawdopodobne w przypadku jasnych pigmentów. Niekiedy konieczne jest usunięcie barwnika chirurgicznie. Zabieg usuwanie makijażu permanentny za pomocą lasera, jest wykonywany kilkukrotnie do osiągnięcia oczekiwanego efektu, przy czym powinien być wykonywany przez osobę wykwalifikowaną i sprawdzoną.