Borówka amerykańska nelson sadzonki

25 marca 2023 Wyłączono przez Gargamel115

Pomysłów na przyrządzenie borówek amerykańskich jest chyba tyle co kucharek. Można zjeść je na raz –  jako szybką i zdrową przekąskę, można zrobić smoothie, jagodowy placek lub ugotować kompot. Jednak najlepiej smakują owoce, w które włożyliśmy wysiłek i pracę, te samodzielnie wyhodowane. Warto już dziś zainwestować w swoją uprawę, idealna na początek będzie borówka amerykańska nelson sadzonki. Bo nic nie smakuje jak jagoda zerwana prosto z krzewu, jeszcze ciepła od promieni słońca. 

Borówka amerykańska nelson sadzonki i sekret jej popularności 

Borówki amerykańskie już od kilku lat podbijają podniebienie Polaków. Jednak z uwagi na dość wysoką cenę w sprzedaży detalicznej, coraz więcej osób decyduje się na samodzielną uprawę owoców. Borówka amerykańska nelson sadzonki ceniona jest przede wszystkim za niezawodne owocowanie oraz wyśmienity smak. Jagody są jędrne, stosunkowe duże, delikatnie spłaszczone w kolorze ciemnoniebieskim. Plusem jest dojrzałe owoce się nie osypują i mogą dłużej wisieć na krzewie. 

Jak wygląda uprawa – borówka amerykańska nelson sadzonki

Ta odmiana borówki została uzyskana w latach 60 XX wieku w stanie Michigan w USA, poprzez skrzyżowanie odmiany  odmiany 'Bluecrop’ z 'Berkeley’. Dzięki temu połączeniu borówka amerykańska nelson sadzonki jest niezwykle smaczna i osiąga imponujące rozmiary. Największe krzewy osiągają wysokość do 1,8 m oraz są odporne na temperaturę do -25°C. Przy uprawie amatorskiej krzewy sadzi się w odstępach około 2 m. 

Borówka amerykańska nelson sadzonki – pasuje do każdego ogrodu 

Nikogo nie dziwi rosnąca popularność borówek amerykańskich. Oryginalny, uwielbiany przez wielu, smak  to najważniejsza, ale nie jedyna zaleta. Borówka amerykańska nelson sadzonki to łatwa w uprawie i odporna na warunki atmosferyczne roślina, która będzie idealnie pasować do każdego ogrodu, sadu lub działki.