Borówka amerykańska Spartan

25 marca 2023 Wyłączono przez Gargamel115

Odmiana borówki Spartan

Borówka amerykańska Spartan sadzonki to cenna odmiana do amatorskich nasadzeń. Borówka należy do odmiany średniowczesnej silnie rosnącej. Owoce borówka amerykańska Spartan sadzonki są bardzo duże, to też wyróżnia je na tle innych borówek. Posiadają wyśmienitym smak są lekko spłaszczone, niebieskie z nalotem woskowym. W przeciwieństwie do niektórych odmian, kwitnie później i jest odporna na przymrozki wiosenne.

 

Jak wybrać dobrą sadzonkę?

Jeśli zdecydujemy się na hodowlę, najważniejszym momentem będzie wybranie odpowiedniej sadzonki. Każda borówka amerykańska Spartan sadzonki, powinna być zadbana zewnętrznie. Ważnym czynnikiem powinny być również korzenie. Jeżeli chcemy zakupić borówka amerykańska Spartan sadzonki w doniczce, warto wyciągnąć ją i sprawdzić układ korzeni i jak silnie rozgałęzione są. Dlatego lepiej nie zamawiać przez internet, tylko sprawdzić samemu aby nie uniknąć niepotrzebnego rozczarowania z powodu zaoszczędzonych pieniędzy ani czasu włożonego z uprawę borówka amerykańska Spartan sadzonki .

Zasady sadzenia borówki spartan

Kiedy już zakupimy borówka amerykańska Spartan sadzonki trzeba zabrać się za gruntowne sadzenie. Ponieważ borówki są z reguły roślinami kwaśnolubnymi dlatego do ich prawidłowego rozwoju, potrzebna jest odpowiednio skwaszona gleba. Niezależenie czy sadzimy borówka amerykańska Spartan sadzonki w doniczce czy w ziemii, każdy dół przed posadzeniem krzewu, należy wypełnić kwaśnym torfem