Borówka amerykańska sadzonki

Borówka amerykańska sadzonki

25 czerwca 2021 0 przez Gargamel115

 

Borówka amerykańska sadzonki jest owocem zachwalanym na całym świecie, ze względu na jej walory zdrowotne oraz smakowe. Przez wielu nazywana  „Błękitnym skarbem” dzięki zaletom, jakie zapewnia jej obecność w diecie. Z każdym rokiem uprawa borówki amerykańskiej w Polsce wzrasta i coraz częściej ludzie sadzą ją w ogrodach dla własnego użytku. Przyczyną jest niewątpliwie to, że borówka amerykańska sadzonki pozwala cieszyć się smakiem, poprawia zdrowie i samopoczucie.

borówka amerykańska sadzonki

Borówka amerykańska sadzonki i jej właściwość 

 

Borówka amerykańska sadzonki swoje zdrowotne właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości witamin i minerałów. Borówka jest źródłem: witaminy C, tiaminy, ryboflawiny, niacyny, witaminy B6, A, E, K oraz kwasu foliowego. Owoce borówek zawierają również liczne minerały, takie jak potas, fosfor, wapń, magnez, sód, żelazo, selen i cynk. Regularne spożywanie borówka amerykańska sadzonki zapewnia ochronę przed nowotworami, reguluje poziom cholesterolu oraz obniża ciśnienie krwi. Ponadto, poprawia pracę jelit i ma działania detoksykując.

 

Borówka amerykańska sadzonki w diecie

 

Zbilansowana dieta to klucz do dobrego zdrowia i równie świetnego samopoczucia. Borówka amerykańska sadzonki, dzięki wysokiej zawartości cennych witamin i minerałów jest często używana do komponowania pysznych przekąsek. Można ją wykorzystać do przygotowania wyśmienitej sałatki owocowej lub świeżego ciasta. Dodatkowo, w upalne dni warto przyrządzić pyszny koktajl z borówka amerykańska sadzonki. W tak małym owocu kryje się ogrom niezbędnych składników  dla naszego organizmu, dlatego warto wprowadzić borówkę do codziennej diety.  

Dowiedz się więcej na: https://borowka.info.pl/sadzonki/