Borówka amerykańska sadzonki

Borówka amerykańska sadzonki

25 czerwca 2021 Wyłączono przez Gargamel115

 

Borówka amerykańska sadzonki jest owocem zachwalanym na całym świecie, ze względu na jej walory zdrowotne oraz smakowe. Przez wielu nazywana  „Błękitnym skarbem” dzięki zaletom, jakie zapewnia jej obecność w diecie. Z każdym rokiem uprawa borówki amerykańskiej w Polsce wzrasta i coraz częściej ludzie sadzą ją w ogrodach dla własnego użytku. Przyczyną jest niewątpliwie to, że borówka amerykańska sadzonki pozwala cieszyć się smakiem, poprawia zdrowie i samopoczucie.

borówka amerykańska sadzonki

Borówka amerykańska sadzonki i jej właściwość 

 

Borówka amerykańska sadzonki swoje zdrowotne właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości witamin i minerałów. Borówka jest źródłem: witaminy C, tiaminy, ryboflawiny, niacyny, witaminy B6, A, E, K oraz kwasu foliowego. Owoce borówek zawierają również liczne minerały, takie jak potas, fosfor, wapń, magnez, sód, żelazo, selen i cynk. Regularne spożywanie borówka amerykańska sadzonki zapewnia ochronę przed nowotworami, reguluje poziom cholesterolu oraz obniża ciśnienie krwi. Ponadto, poprawia pracę jelit i ma działania detoksykując.

 

Borówka amerykańska sadzonki w diecie

 

Zbilansowana dieta to klucz do dobrego zdrowia i równie świetnego samopoczucia. Borówka amerykańska sadzonki, dzięki wysokiej zawartości cennych witamin i minerałów jest często używana do komponowania pysznych przekąsek. Można ją wykorzystać do przygotowania wyśmienitej sałatki owocowej lub świeżego ciasta. Dodatkowo, w upalne dni warto przyrządzić pyszny koktajl z borówka amerykańska sadzonki. W tak małym owocu kryje się ogrom niezbędnych składników  dla naszego organizmu, dlatego warto wprowadzić borówkę do codziennej diety.  

Dowiedz się więcej na: https://borowka.info.pl/sadzonki/