Jagoda zojka sadzonki

Jagoda zojka sadzonki

9 lipca 2021 Wyłączono przez Gargamel115

Jagoda kamczacka w Twoim ogrodzie

Jeśli poszukujesz kolejnego krzewu, by upiększyć swój ogród, albo dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem, to jagoda kamczacka będzie świetnym wyborem dla Ciebie. Szczególnie jej polska odmiana, jagoda zojka sadzonki, która ma stosunkowo niewielkie wymagania i jest łatwa w uprawie. Dobrze rozwija się na każdym podłożu, preferuje miejsca słoneczne lub lekko zacienione. Nie można zapominać jednak o regularnym przycinaniu chorych i słabych pędów.

Jagoda zojka sadzonki należy sadzić jesienią, najlepiej w grupach, gdyż w ten sposób zwiększymy szanse zapylenia kwiatów. Roślin nie powinno się sadzić zbyt blisko, wskazane jest zachowanie przerwy od 0,5 do 1 metra. Jagoda zojka sadzonki rzadko stanowi łup dla szkodników, cechuje ją także duża odporność na choroby. To roślina długowieczna, rośnie nawet przez 35 lat.

jagoda zojka sadzonki

Owoce jagody – wykorzystywanie i właściwości prozdrowotne

Owoce jagoda zojka sadzonki uchodzą za najsłodsze wśród jagód. Z tego powodu wykorzystuje się je często w przetwórstwie. Ceni się je jednak nie tylko za pyszny smak, ale i szereg właściwości prozdrowotnych. Dawniej uchodziły za antidotum na zakażenia, gronkowca czy tyfus. Obecnie docenia się je szczególnie ze względu na bogactwo witamin i minerałów. Dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy opóźniają procesy starzenia oraz chronią przed chorobami serca i nowotworami.

Obniżają również stężenie cukru we krwi, co sprawia, że są dobrym owocem dla cukrzyków. Regularne spożycie owoców jagoda zojka sadzonki to doskonała metoda na poprawę zdrowia i uchronienie się przed szeregiem chorób cywilizacyjnych, dlatego zdecydowanie warto je sadzić w swoim ogrodzie.

Dowiedz się więcej na: https://romanscy.info/jagoda-kamczacka/