Nowoczesne systemy, a sztuczne zielone ściany

Nowoczesne systemy, a sztuczne zielone ściany

9 lutego 2018 Wyłączono przez Graniczna

 

Ogrody wertykalne – hit czy kit?

maty z roślin

Twój osobisty ogród

Jeśli jesteście wielbicielem zieleni, pewnie bardzo często brakuje jej wam w momencie, kiedy musicie pracować albo uczyć się – a na zewnątrz taka piękna pogoda, drzewa wypuszczają pączki, kwiaty rozchylają pąki… Gdyby tak tylko móc wziąć laptopa i przenieść się do parku albo osobistego ogrodu! Cóż, nie jest to wcale niemożliwe, nawet jeśli posiada się niewielkie mieszkanie na dziesiątym piątrze w samym centrum ogromnej aglomeracji, w której do najbliższego parku trzeba jechać pół godziny. Jak w takiej sytuacji mieć stały kontakt z przyrodą nie wyprowadzając się na przedmieścia albo nie sprzedając mieszkania i kupując kolejnego, koło parku?

Zielona ściana w domu

Rozwiązaniem będzie oczywiście duża ilość zieleni w mieszkaniu. Nie mówimy tutaj jednak o dobrze znanych rozwiązaniach, takich jak doniczki z kwiatami albo ziołami do użytku w celach kulinarnych. Nie opowiadamy tez o modnych ostatnio, balkonowych ogródkach, które faktycznie wyglądają obłędnie, jeśli wszystko w nich kwitnie i zieleni się, a my możemy usiąść we własnoręcznie obitym, wiklinowym fotelu i zapalić światełka, kiedy zbliża się noc. Nie opowiadamy tym bardziej o lasach paprotek, które pną się prężnie w towarzystwie meblościanek. Tym, co chcemy zaprezentować, jest zupełnie nowe, świetne rozwiązanie. Idźmy na całość! Zainwestujmy w sztuczne zielone ściany.

Sztuczna roślinność na ścianę

Czym są takowe. Cóż, jest możliwe w obecnych czasach umocowanie roślin na powierzchniach pionowych, nie jest już dla osób znających się na tym czarną magią sposób w jaki doprowadzić do nich wodę i składniki odżywcze. Co więcej, nowoczesne systemy pozwalają na to, aby ogrody wertykalne lokalizowane były we wnętrzach budynków i nie jest już niczym dziwnym, że po wejściu do recepcji hotelowej witają nas ściany pełne porostów i liści tworzących fantazyjne, zaprojektowane przez artystę wzory. Nie jest więc konieczny stały dostęp do naturalnego świata w celu umożliwienia, aby zachodził proces fotosyntezy – wystarczą odpowiednie lamy ze specjalnie do tego dostosowanym światłem.