Palmy doniczkowe

Palmy doniczkowe

9 września 2021 Wyłączono przez Gargamel115

Palmy doniczkowe w Twoim domu

Palmy kojarzą nam się z egzotyką, gorącym powietrzem, chłodną bryzą znad oceanu, wakacjami i relaksem. Nic więc dziwnego, że odrobinę tej egzotyki chcemy poczuć w swoim domu. Stąd bierze się idealne rozwiązanie – palmy doniczkowe. Piękne, zielone liście odprężają, zatem warto zainwestować w palmy doniczkowe w swoich czterech kątach. 

Jakie palmy doniczkowe są najpopularniejsze?

Wbrew pozorom, istnieje sporo gatunków palm doniczkowych, które można hodować w domu. Które z nich są tymi najpopularniejszymi? Bez dwóch zdań na podium znajduje się Areka żółtawa. Również bardzo słynną palmą jest Chamedora wytworna. Obie te palmy doniczkowe są do siebie dość podobne – nie są fankami przebywania w pełnym słońcu, chociaż ciągle bardzo lubią nasłonecznione miejsca. Z drugiej strony, najprostszą w hodowli palmą jest Daktylowiec kanaryjski. Należy postawić ją w słońcu i często, obficie podlewać. 

Palmy doniczkowe

Jak dbać o palmy doniczkowe?

Oczywistym jest, że naturalne środowisko palm jest inne niż to, w którym żyje przeciętny Polak. Ale nie wolno od razu się zniechęcać! Odpowiednio pielęgnowane palmy doniczkowe będą pięknie kwitnąć i dodawać niespotykanej egzotycznej aury w naszym domu. Warto zadbać o odpowiednie nasłonecznienie, w którym stoją palmy doniczkowe sklep. Należy pamiętać, że musi być to rozproszone światło, pełnego słońca nie lubią, dlatego zimą warto zainwestować w specjalne panele, aby miały wystarczającą ilość światła. Palmy doniczkowe kwitną, gdy mają zapewnione idealne warunki. Znajdź palmę na https://www.cocaflora.com/pl/c/Palmy/22