Borówka amerykańska sadzonki owocujące

Borówka amerykańska sadzonki owocujące

9 września 2021 Wyłączono przez Gargamel115

Chyba każdemu znana jest borówka amerykańska. Ta roślina wywodzi się z Ameryki Północnej, gdzie rośnie w środowisku naturalnym. Ze względu na niskie wymagania pokarmowe w porównaniu do innych roślin, borówka amerykańska jest jedną z lepszych roślin sadowniczych. Co nie zmienia faktu, że przed zakładaniem plantacji wskazane jest wykonanie testu gleby, aby sadzonki mogły czerpać z podłoża jak najwięcej. Borówka amerykańska sadzonki owocujące można hodować nie tylko na dużych plantacjach, ale też w przydomowym ogródku. 

Od czego zacząć hodowlę?

Pierwszy krok zaraz po zrobieniu testu gleby, to kupienie borówka amerykańska sadzonki owocujące i posadzenie w przygotowanym miejscu. Należy pamiętać o doborze odpowiedniej odmiany do warunków klimatycznych i środowiskowych. Niektóre odmiany są bardziej odporne na mróz, niektóre mniej, inne natomiast są bardziej odporne na suszę, a kolejne nie. Ważna jest też właściwa pielęgnacja: podlewanie, nawożenie oraz podcinanie krzewów. Oczywiście nie można zapomnieć o bardzo ważnym  zabiegu, jakim jest walka z chwastami. Najlepiej jest rozpocząć profilaktykę jeszcze przed założeniem hodowli.

Co można zyskać z hodowli borówka amerykańska sadzonki owocujące?

Oczywiste jest, że profesjonalni hodowcy borówek amerykańskich, którzy mają plantacje i masowo sprzedają owoce, zarabiają na tym.  Natomiast ci mniej profesjonalni, którzy swoje krzewy zasadzili w ogrodzie, zyskują świeże i smaczne owoce latem, które sami pielęgnowali borówka amerykańska sadzonki owocujące i mogą cieszyć się rezultatami swojej pracy. Zobacz więcej na: https://borowka.info.pl/sadzonki/