Sadzonki borówki

Sadzonki borówki

6 kwietnia 2022 Wyłączono przez Copy

Borówka amerykańska jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych sadzonek owocowych w Polsce. Nic dziwnego, borówki są bardzo smaczne i uwielbiają je młodsi, jak i starsi. Kojarzą nam się z porą letnią, kiedy dojrzewają w pełnym słońcu. Jeśli i Ty chcesz posadzić sadzonki borówki w swoim ogrodzie, powinieneś wiedzieć, jakie są ich odmiany, ponieważ każda z nich wymaga innej pielęgnacji. 

Sadzonki borówki

Chanticleer 

Jest to najwcześniejsza odmiana sadzonki borówki – jej owoce dojrzewają już pod koniec czerwca. Jej zaletą jest to, że kwitnie po wiosennych przymrozkach i jest mrozoodporna, dlatego nie trzeba martwić się o jej specjalne zabezpieczenie. Jednak ma dość wysokie wymagania glebowe. Podłoże należy regularnie nawadniać, aby było lekko wilgotne. Oprócz tego powinna być przepuszczalne oraz o odczynie kwaśnym (od 3,5 do 4ph). Odmiana chanticleer potrzebuje również słońca lub lekko zacienionego miejsca, w którym nie wieje wiatr. 

Earliblue 

Tak jak w przypadku odmiany Chanticleer sadzonki borówki Earliblue dojrzewają dosyć wcześnie, bo na początku, są mrozoodporne i mają identyczne wymagania glebowe oraz pielęgnacyjne. Ich krzewy są wysokie – sięgają od 1,2 m do 1,8 m, tworząc z czasem rozłożystą koronę, co wygląda w ogrodzie bardzo efektownie. Jej owoce są jasnoniebieskie, jędrne i pokryte woskowym nalotem. Na początku zbiorów otrzymamy te największe, ponieważ z każdym zbiorem owoce Earliblue są coraz mniejsze. 

Hannah’s Choice

Sadzonki borówki Hannah’s Choice są bardzo łatwe w uprawie. Potrzebują gleby lekkiej, próchniczej oraz lekko wilgotnej o odczynie kwaśnym. Nie musi być to gleba żyzna, ponieważ odmiana ta ma małe wymagania pokarmowe. Jej owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia oraz są bardzo słodkie, duże i jędrne. 

Więcej informacji na: https://romanscy.info/borowka-amerykanska/